Web Sitenizi Hızlandırın

CDN Siteni Nasıl Hızlandırıyor?

CDN henüz çok bilinirliği olmayan bir servis olsa da, teknolojinin gelişimi ve internet kullanıcı sayısının artması ile birlikte artık tüm web siteleri için zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir.

CDN'in kısaca nasıl çalıştığını anlatmak gerekirse; Bir tarayıcı(kullanıcı) web sitenden bir obje çağırdığında (resim, video, css, javascript dosyaları) bu objeler, senin sunucun tarafından kullanıcıya servis edilir. Bu durum sunucunun cevap vermesi gereken yüzlerce istek olduğunda, kullanıcılarının görmek istedikleri sayfaları/objeleri daha geç görmesine, yani sayfalarının daha yavaş açılmasına sebep olur.

Web sitene CDN kurulumu yaptığında, internet siteni ziyaret eden bir kişi x.jpg dosyasını görüntülemek istediğinde önce en yakın CDN’e başvurur. CDN noktası, istenen dosya kendisinde zaten varsa sunucuna hiç sormadan direkt olarak kendisindeki kopyayı kullanıcıya döndürür. Eğer dosya kendisinde yoksa sunucuna bağlanır, dosyanın bir kopyasını kendi üzerine alır ve yine kullanıcıya cevap döner. Böylece aynı kullanıcı bir sonraki talebinde CDN noktası, isteği direkt kendisi cevaplayarak sunucunu yormayacaktır.


CDN Hizmeti'nin avantajlarını kaçırmadan, hızlanmaya hemen başla

Ücretsiz Kayıt Ol >> Sitene Uygun Paketi Seç >> CDN Kur >> Hızına Hız Kat!