CDN Video Siteleri

CDN Video Siteleri

Video Siteleri İçin CDN 

CDN sistemleri siteler için olmazsa olmaz bir özellik sunmaktadır. Video sitelerinden oyun sitelerine müzik sitelerinden uluslararası dolaşımı olan sitelere kadar birçok sitede kullanılan ve siteye olumlu anlamda büyük katkılar sağlayan CDN programları özellikle de video siteleri için çok gerekli olmaktadır. 
Video sitelerinde videonun görüntü kalitesine göre ve videonun zamansal boyutuna göre farklı açılma süreleri oluşmaktadır. CDN sistemi sayesinde bu video açılma süreleri kısalmakta ve sitenin hızı da son derece hızlanmaktadır. Kullanılan CDN sunucuları sayesinde video dağıtım hızı çok yükseklere çıkacağından ve sitenin de hız kalitesi artacağından dolayı kullanıcı sayısında da muazzam bir artış olacaktır. 

Video Siteleri Neden CDN Kullanır? 

İnternet siteleri sürekli birbiri ile rekabet halindedir. Özellikle de oyun siteleri, video siteleri ve müzik siteleri CDN desteğini çok kullanmaktadır. Çünkü kullanılması gereken bu sistem siteye oldukça fayda sağlayacak ve sitenin hız değerlerini de oldukça arttıracaktır. Örneğin 10 saniye gibi bir sürede açılan site CDN sayesinde 2 saniyede açılacak ve kullanıcılar için de harika bir sistem sunulmuş olacaktır. 
Video sitelerinin CDN özelliğini kullanması ile birlikte sitelerin indeksleme özelliği de daha profesyonel ve daha yararlı bir noktaya erişecektir. İnternet siteleri arama motorlarında her zaman ilk sıralarda çıkmak ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak isterler. Bunun için de arama motoru optimizasyonu sisteminin kurulması gerekmektedir. Bu durum CDN sistemi sayesinde olacak ve arama motorlarında siteler hep en üstlerde çıkacaktır. 

Video Sitelerine CDN Yükleme 

Sitelerde kullanılacak ve sitelerin son derece profesyonel bir noktaya erişmesini sağlayacak olan CDN sistemi sayesinde site hızı, site kalitesi, video izleme özelliği ve daha birçok özellik aktifleşecek ve sitelerin kullanım oranları son derece yükselecektir. 
Normal bilgisayarlardan CDN sistemlerini kontrol edebileceğiniz gibi aynı zamanda mobil cihazlardan da bu özellikler eklenebilmekte ve kullanılabilmektedir. Fakat cdn sistemini kullanmak için kesinlikle profesyonel yardım alınmalı ve bu işlemler son derece bilinçli bir şekilde yüklenmelidir. Aksi takdirde sitenin hızlanması veya alınacak olan özellikler bir kenara sitenin yavaşlaması hatta arama motorlarında sitenin geri sıralara düşmesi bile mümkün hale gelebilir.