CDN Nedir? CDN Ne İşe Yarar?

CDN Nedir? CDN Ne İşe Yarar?

CDN Nedir? CDN Ne İşe Yarar?

CDN'in açılımı, Content Delivery Network yani İçerik Dağıtım Ağı'dır. CDN Hizmeti'nin, Dünya üzerinde 30'dan fazla noktada konumlanmış veri merkezleri bulunmaktadır. Bu veri merkezlerin ikisi CDN Ankara ve CDN İstanbul'da konumlanmıştır. CDN kurulumu tamamlanmış bir sitenin, CDN veri merkezlerine alınmış bir kopyası olur, böylece ilgili siteyi açan kullanıcıya hangi veri merkezine yakın ise o noktadan kullanıcıya site içerikleriniz ulaştırılır. Bu işlem ise size hız, müşteri memnuniyeti, dönüşüm artışı, sunucu maliyetlerinin azaltılması gibi avantajlar sağlar.

İnternet kullanıcı sayısının artması, tüketicilerin hizmet ya da ürün satın alımları için önce internetten araştırma yoluna gitmesi ve hatta satın almayı da internetten yapması ile web site sahiplerinin site hızlarını arttırması zorunlu hale gelmiştir. Diğer taraftan internet kullanıcıları yavaş açılan siteleri terk ettiğinden, burada yaşanan bounce rate artışı, sunucu kesintileri, sayfa yükleme yavaşlığı gibi bir çok sorunun CDN kullanarak önüne geçebilirsiniz. Bu yüzden CDN hizmetini tüm web siteleri için öneriyoruz.

CDN Hizmeti, internet ekosistemine bu faydalı teknolojinin kullanım alışkanlığının kazandırılması için www.cdnhizmeti.com sitesini oluşturdu. Verdiğimiz CDN hizmetinden hem küçük ölçekli firmalar hem de orta ve büyük ölçekli firmaların faydalanabilmesi için Free, Aylık ve Yıllık CDN Paketlerini oluşturduk. Böylece tüm sektörlerdeki firmalara hitab ederek, internet ekosistemini hızzlandırmayı hedefliyoruz.

CDN'i hemen ücretsiz denemek için tıklayın.