Blogcular için CDN

Blogcular için CDN

Beklediğiniz ziyaretçi akınının sitenize ne zaman geleceğini bilemezsiniz. Aniden gelen yüksek trafik yüzünden blogunuz aşırı derecede yavaşlayabilir, sitenize devamlı gelecek olan okuyucu potansiyelini yavaşlık yüzünden kaybedebilirsiniz.

Paylaşımınız Viral Oldu!

Çok popüler bir konuda paylaşım yaptınız ve insanlar web sitenizi her yerde paylaşmaya başladılar. Bu durumda site trafiğiniz hiç beklemediğiniz bir şekilde yoğunlaşabilir. Web sitesine gelen ziyaretlerin artması tabii ki de tüm blogcuların istediği bir durumdur, fakat yer sağlayıcınız böyle bir trafiği kaldırabilecek kapasiteye sahip olmayabilir. Bu da web sayfanızın daha yavaş yüklenmesine neden olur ve sonuç olarak blogunuza gelen okuyucuları kaybetmenize sebep olur.

CDN Blogunuzdaki Yükü Azaltır

İşte CDN burada devreye giriyor. Sitedeki Resim, CSS gibi statik dosyalar dünyanın çeşitli noktalarına yerleştirilmiş CDN sunucularına aktarılır ve kullanıcılar sitenizi ziyaret ettiğinde sayfayı görüntülemek için gereken dosyaları kendilerine fiziksel olarak en yakın sunucudan yükler. Sayfalar böylece daha hızlı yüklenir ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlarsınız. Arama motorlarından gelip sitenizden memnun kalan ziyaretçilerinizin, devamlı okuyuculara dönüşme oranı artar.